Pohár Josefa Masopusta

Události - Vítězem se stali kluci z Jarova!


9.6.2018 10:54

Koukej, že koukáš

I tato rada byla slyšet 6. a 7.6. mezi nejrůznějšími pokyny, povzbuzováním, výkřiky radosti i zklamání na republikovém finále o Pohár Josefa Masopusta na stadionu Dukly Praha.

K vidění byla bojovná a takticky vedená fotbalová utkání mezi zástupci šesti středních škol z Hradce Králové, Jihlavy, Hranic, Příbrami a Prahy. Hrálo se za vysokých teplot kolem 3O stupňů. Ve finále v  prodloužení vyhrála Střední odborná škola Praha- Jarov nad Obchodní akademií a Střední odbornou školou v Hradci Králové. Během sedmileté historie tohoto turnaje fotbalisté z Jarova byli jednou třetí a třikrát druzí.

Velkou radost z putovního poháru měli tedy nejen hráči, kteří si nachystali pro případné vítězství patřičnou oslavu přímo na hřišti, ale i jejich trenéři Pavel Loukota a Tomáš Chaloupka.

Nejlepším brankářem byl Lukáš Pobořil ze Střední průmyslové školy v Hranicích a nejlepším hráčem Jan Matoušek z Obchodní akademie a Vyšší odborné školy v Příbrami.

Nejvíce gólů nastřílel Filip Firbacher z Hradce Králové.

Cenu Fair play dostala Českoslovanská obchodní akademie Dr.Edvarda Beneše z Prahy

za odehrání zápasu o 5. a 6.místo pouze v deseti hráčích. Navrhli je jejich soupeři, Střední průmyslová škola Hranice.

Všem hráčům i jejich učitelům a trenérům na závěr turnaje poděkovala ředitelka soutěže Ivana Černohorská, předsedkyně Krajské rady Praha Asociace školních sportovních klubů ČR. Za hosty sympaticky popřál a finálové utkání zhodnotil Jan Čenský, který zastupoval Český klub fair play a ochotně předával i medaile.

Myslím, že Asociace školních sportovních klubů ČR si může připsat vítězné body.

Vše vycházelo podle plánu. Hráči si pochvalovali, že si dobře zahráli a že se pokusí opět příští rok dostat do republikového finále. Nelze opominout, že  na dárky pro všechny fotbalisty dotací přispěl Magistrát hl. m.Prahy.

Za rok opět na viděnou a na slyšenou na Juliscxe v Praze.

Možná opět zazní: „koukej, že koukáš“.

autorka článku Stanislava Dufková